Chorwacja, Bośnia Hercegowina

Posted Posted in Trekkingi 2018, Wycieczki indywidualne

weekend majowy w chorwacji

wiosna 2018

Klek / Chorwacja

Wypoczynek, zwiedzanie i trekking

Termin: 27 kwietnia-6 maja

Chorwacja zachwyca swym bogactwem kulturowym. Gwarantujemy wspaniałe widoki, wyśmienitą kuchnię, krystalicznie czystą wodę, niezapomniane atrakcje i wspomnienia! Południowa Dalmacja to region wyjątkowy, mówi się, że nie można zasmakować prawdziwej Chorwacji nie będąc w Dubrowniku – perle chorwackiego wybrzeża. Bogate dziedzictwo kulturowe, burzliwa historia, przepiękne krajobrazy Południowej Dalmacji przyciągają rocznie niezliczone rzesze turystów poszukujących niezapomnianych wrażeń. Naszą wycieczkę proponujemy w dwóch wersjach, jedna jest dla chcących wypoczywać z możliwością zwiedzania, a druga dla osób, które pragną wypoczywać z możliwością zwiedzania i kilku trekkingów w górach Chorwacji lub Bośni i Hercegowiny.

Program wycieczki

- - - - - - -

1 DZIEŃ – Piątek 27.04.2018

Wyjazd ze Świdnicy o godz. 20:00 (mapa)

Nocny przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji.

- - - - - -

2 DZIEŃ – Sobota 28.04.2018

Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich*, spacer po parku.

Plitwickie Jeziora składają się z szesnastu sporych rozmiarów i kilku mniejszych jezior. Woda tworząc piękne wodospady spływa swobodnie z najwyżej położonego jeziora zwanego Proscanskim do kanionu rzeki Korany. Różnica wysokości pomiędzy najwyższym punktem a najniższym to prawie 160 metrów.
My proponujemy Państwu spacer po parku trasą zieloną C (zawiera spacer przez najciekawsze atrakcje parku, rejs łodzią po jeziorze Kozjak oraz powrót panoramicznym autobusem). Cała trasa wynosi ok. 8000 m (łącznie z płynięciem i przejazdem).

Cena biletu wstępu do Parku: 110 HRK

Przejazd do miejscowości Klek. Zakwaterowanie.

*Decyzja o wizycie w Parku Narodowym Jezior Plitwickich należy do organizatora i zależna jest od warunków atmosferycznych.

- - - - - -

3 DZIEŃ – Niedziela 29.04.2018

Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do miejscowości Ston (20 zł + 50 HRK)

Ston to niewielkie miasteczko, które kryje w sobie tak wiele atrakcji, że nie sposób pominąć go w swoich planach poznawania tej części Chorwacji. Sam fakt, że znajdują się tam najdłuższe mury obronne w Europie już działa na wyobraźnie. A to tylko jedna z wielu ciekawostek o Ston. Z tych bardziej rozpoznawalnych to solana oraz hodowle znanych i cenionych w całej Europie ostryg.

- - - - - -

4 DZIEŃ – Poniedziałek 30.04.2018

Dzień wolny lub wycieczka do Dubrownika

Dubrownik to najpiękniejsze chorwackie miasto nad Adriatykiem, jest jak książę z bajki – bogate, dumne, ze starożytnym rodowodem i słowiańską duszą. W Dubrowniku znajduje się jedna z najpopularniejszych plaż w Dalmacji południowej – Banje. Leży w pobliżu centrum, a wypoczywając na niej, można rozkoszować się widokiem starego miasta i niezamieszkanej wyspy Lokrum.

Bilet wstępu na mury obronne Dubrownika wynosi około 150 HRK. 

- - - - - -

5 DZIEŃ – Wtorek 1.05.2018

Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna:

1. Do starożytnej Narony (Vid) (10 zł + 25 HRK)
Chorwackie miasteczko Vid, czyli antyczna Narona, przyciąga turystów znaleziskami z czasów starożytnych. To właśnie do ówczesnej Narony przybył osobiście Juliusz Cezar w 54 r. p.n.e. Starożytna osada wciąż jest obiektem archeologicznych poszukiwań – można tu znaleźć najlepiej zachowane zabytki okresu klasycznego w Chorwacji, a także jedne z najlepszych w całej Europie.

2. Opcjonalnie trekking w górach Chorwacji lub Bośni i Hercegowiny (od 30 zł)
Trasa zostanie podana w styczniu.

3. Opcjonalnie fish picnic (cena zostanie podana po Nowym Roku)
Fish picnic to całodzienna wycieczka obejmująca rejs statkiem, poczęstunek (ryba z surówkami, napoje) i zwiedzanie lub plażowanie.

- - - - - -

6 DZIEŃ – Środa 2.04.2018

Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do Medjugorie, Mostaru i wodospady Kravica (cena wycieczki 40-50 zł w zależności od ilości chętnych + 6KM [marek zamiennych] bilet wstępu do wodospadów)

Będąc w środkowej części Chorwacji warto wybrać się do Mostaru, miasta położonego na terenie Bośni i Hercegowiny. Nazwa miasta pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Piękne położony, w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy Mostar mocno ucierpiał podczas trwającej cztery lata (1992-1995) wojny domowej. Ślady walk widoczne są na każdym kroku. Medjugorie jako ośrodek odnowy życia religijnego jest znanym i najczęściej odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym w Europie. W jego centrum znajduje się kościół św. Jakuba. Większość pielgrzymów po odwiedzeniu kościoła rusza poza miasteczko w kierunku wzgórza Podbrdo, na którym wizjonerzy ujrzeli po raz pierwszy Matkę Boską.
Wodospady Kravica to grupa wodospadów na rzece Trebiżat. Rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a woda spada miejscami z 28 metrów. Malownicze położenie, piękne widoki i idealnie czysta woda sprawia, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów.

- - - - - -

7 DZIEŃ – Czwartek 3.05.2018

Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna:

1. Na wyspę Korcula (30 zł + 30 HRK przeprawa promowa)
Wyspa Korcula i miasto o tej samej nazwie co roku przyciąga rzesze turystów. Jednym z najsłynniejszych miejsc w mieście jest (domniemany) dom samego Marco Polo, który miał przyjść w nim na świat. Mieszkańcy Korculi wykorzystuję tę możliwość i w mieście znajdziemy sporo atrakcji i sklepów przypisanych odkrywcy. Miasto Korcula nazywane jest małym Dubrownikiem, ponieważ i tu znaleźć można pozostałości murów obronnych.

2. Opcjonalnie trekking w górach Chorwacji lub Bośni i Hercegowiny (od 30 zł)<
Trasa zostanie podana w styczniu.

- - - - - -

8 DZIEŃ – Piątek 4.05.2018

Czas wolny lub wycieczka fakultatywna:

1. Neretwa Foto Safari (10 zł + rejs statkiem)
Delta rzeki Neretwy jest rozległym bagnistym terenem, z bogatą florą i fauną, szczególnie znana jest z lęgowisk wielu rodzajów ptactwa, okrzyknięta jest przez turystów chorwacką Kalifornią. Pływanie po licznych kanałach i rzeczkach typowymi dla tego regionu, specjalnymi łódkami, dzięki czemu doświadczycie piękna Neretwy z bezpośredniej bliskości, rozkoszując się nietkniętą przyrodą, fotografując jej piękno i pejzaże.

2. Opcjonalnie trekking w górach Chorwacji lub Bośni i Hercegowiny (od 30 zł)
Trasa zostanie podana w styczniu.

- - - - - -

9 DZIEŃ – Sobota 5.05.2018

Wykwaterowanie, przejazd do Zadaru i samodzielne zwiedzanie miasta

Zadarska starówka to niewiarygodne miejsce, w którym obok starożytnych budowli spotkamy budynki z lat 90. XX wieku. Do oryginalnych atrakcji Zadaru zaliczyć można niewątpliwie morskie organy, które grają pieśni dzięki falom rozbijającym się o brzeg oraz instalację „Pozdrowienie Słońca”, która składa się z modułów solarnych, by po zachodzie słońca świecić tworząc różne wzory na jej powierzchni.

Po zwiedzaniu Zadaru wyjazd w drogę powrotną do Polski.

- - - - - -

10 DZIEŃ – Niedziela 6.05.2018

Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Informacje dodatkowe

• Kolejność zwiedzania i przebieg tras może się zmienić.

• Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych

 

Ceny:

Apartament typu A4

Apartament typu 2+2+1

Liczba osób w apartamencie

Cena za osobę

Liczba osób w apartamencie

Cena za osobę

4 osoby

880,-zł

5 osób

820,-zł

3 osoby

920,-zł

4 osoby

850,-zł

2 osoby

1050,-zł

3 osoby

880,-zł

 

 

2 osoby

1000,-zł

*Cennik zawiera poglądowe ceny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, par. 1 Kodeksu Cywilnego.

ZAKWATEROWANIE

Nocleg zapewniamy w kompleksie apartamentów z aneksem kuchennym i łazienką. Apartamenty znajdują się w miejscowości Klek na południu Dalmacji przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Apartamenty w dwóch wersjach: A4 i 2+2+1.

Apartament typu A4: składa się z dwóch sypialni, wyposażonego aneksu kuchennego, jadalni, łazienki z prysznicem. Apartament wyposażony jest w lodówkę, osobne wejście, TV, klimatyzację. Do apartamentu przynależy taras. Maksymalna liczba osób: 4. Liczba apartamentów ograniczona.

Apartament typu 2+2+1: składa się z jednej sypialni dwuosobowej, salonu z sofą dwuosobową połączonego z wyposażonym aneksem kuchennym, łazienki z prysznicem. Apartament wyposażony jest w lodówkę, osobne wejście, TV, klimatyzację. Do apartamentu przynależy taras. Możliwość dostawki do salonu. Maksymalna liczba osób: 5.

wyżywienie:

Cena nie zawiera wyżywienia. Wyżywienie jest we własnym zakresie w oparciu o wyposażone aneksy kuchenne znajdujące się w apartamentach. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w formie:

– BB (śniadania): 5€ za osobę za dzień
– HB (śniadania i obiadokolacje): 14€ za osobę za dzień
– FB (śniadania, obiady i kolacje): 22€ za osobę za dzień
*Dzieci w wieku do 10 lat – 20% zniżki za wyżywienie.

TRANSPORT DROGOWY – PRZEWÓZ OSÓB:
501 098 212 / kontakt@piotrzuk.pl
 
BIURO TURYSTYCZNE:
512 643 880 / bt@piotrzuk.pl 

Biuro Turystyczne „Piotr Żuk”

Spółdzielcza 14/110 (I piętro), 58-100 Świdnica

woj. dolnośląskie

Uwagi końcowe

Świadczenia zawarte w cenie:

• Przejazd autokarem

• Ubezpieczenie NNW i KL

• 7 noclegów w apartamentach ***

• Osoby z biura do koordynacji programu

• Całodzienna wycieczka do Dubrownika (zwiedzanie we własnym zakresie)

• Opłata na obowiązkowy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera

• Wyżywienia (możliwość dokupienia)

• Opłaty klimatycznej 1 Euro za noc, za osobę

• Wydatków własnych uczestników

• Wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu

• Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej: koszt ok. 3% ceny wycieczki LUB kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych: koszt ok. 7% ceny wycieczki

Włochy – Bibione z Dolomitami

Posted Posted in Trekking, Wycieczki indywidualne

Pożegnanie lata

jesień 2017

Włochy / Bibione

Wypoczynek w Bibione i trekking w Dolomitach

Termin: 15-24 września

Zapraszamy na wspólny wyjazd na południe Europy. Odwiedzimy po raz kolejny włoski kurort Bibione. Tym razem chcemy połączyć w jednej wycieczce pobyt nad ciepłym Adriatykiem z wypadami na trekking w Dolomity. Ze względu na dość bliskie położenie tego pasma górskiego od morza proponujemy cztery jednodniowe wycieczki w Dolomity w oparciu o bazę w Bibione. Cena zawiera podstawową ofertę pobytową w Bibione – „Adriatyk” + opcja w „Dolomity” – 4 wycieczki trekkingowe.

Program wycieczki

- - - - - - -

1 DZIEŃ – piątek 15.09.2017

Wyjazd ze Świdnicy późnym wieczorem

- - - - - -

2 DZIEŃ – Sobota 16.09.2017

Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Przyjazd do Bibione i zakwaterowanie do obiektów około południa.

- - - - - -

3 DZIEŃ – Niedziela 17.09.2017

Wycieczka trekkingowa w Dolomity.

Trasa piesza w Paśmie Civetty:

Pecol – Rifugio Palafera (1514) – Rifugio Sonio al Coldai (2132) – Lago di Coldai (2150) – Forcella Col Negro di Coldai (2199) – Cime di Col Rean (2281) – Masare (1000)

- - - - - -

4 DZIEŃ – Poniedziałek 18.09.2017

Pobyt w Bibione lub wycieczka fakultatywna do Wenecji 

Zwiedzanie Wenecji we własnym zakresie około 5 godzin.

Koszt 35 zł + 5 euro pociąg)

- - - - - -

5 DZIEŃ – Wtorek 19.09.2017

Wycieczka trekkingowa w Dolomity.

Trasa piesza w grupie Bosconero:

Passo Cibiana (1530) – Forcella delle Clavazolle (2000) – Sfornioi Nord (2410) – Forcella delle Calades (1858) – La Ganga (1250)

- - - - - -

6 DZIEŃ – Środa 20.09.2017

Dzień wolny. Pobyt w Bibione lub jedna z wycieczek fakultatywnych.

- - - - - -

7 DZIEŃ – Czwartek 21.09.2017

Wycieczka trekkingowa w Dolomity.

Trasa piesza na Cima di Fradusta:

San Martino di Cartozza (1447) – wjazd wyciągiem na Passo Rosetta (2600) – Rifugio Rosetta (2578) – Cima di Fradusta (2939) – Passo Canali (2467) – Rifugio Treviso (1631) – Tonadico (1200)

- - - - - -

8 DZIEŃ – Piątek 22.09.2017

Dzień wolny. Pobyt w Bibione lub jedna z wycieczek fakultatywnych.

- - - - - -

9 DZIEŃ – Sobota 23.09.2017

Wykwaterowanie. Około 9:00 wyjazd w drogę powrotną.

Przyjazd do Cortiny d’Ampezzo.

Trekking w Dolomitach, podczas którego odwiedzimy pasmo Falorii położone nad Cortiną oraz przepiękne turkusowe jeziorko Sorapis.

Zaczynamy od wjazdu wyciągiem na szczyt Faloria (około 15 euro). Stąd przejście trasy pieszej:

Faloria – Forcella del Ciadin (2378) – Rifugio Vandelli (1928) – Lago di Sorapis – Passo Tre Croci (1809)

Przejście zajmie około 5 godzin.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

- - - - - -

10 DZIEŃ – Niedziela 24.09.2017

Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Informacje dodatkowe

• Kolejność jak i przebieg tras może się zmienić.

• Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych

• Trasy piesze o średniej trudności i długości, niektóre z asekuracją linami (łańcuchami) i drabinkami.

• Przejścia tras pieszych odbywają się na własną odpowiedzialność i ryzyko. Jest możliwość przejść według własnych pomysłów po uzgodnieniu z organizatorem

ZAKWATEROWANIE

Mieszkania wakacyjne (tzw. apartamenty)/ z aneksem kuchennym i łazienką. Usytuowane w kompleksie Sporting. Plaża: piaszczysta, wstęp bezpłatny. Apartamenty trzypokojowe dla maks. 6 osób: pokój dzienny z tapczanem 2 os., sypialnia 2 osobowa (najczęściej z łóżkiem małżeńskim), sypialnia z 2 łóżkami.

            Opuszczając apartament należy pozostawić go w czystości tzn. wynieść śmieci, zmyć naczynia, rozmrozić  i przetrzeć lodówkę, posprzątać łazienkę, umyć podłogi. Lodówkę należy rozmrozić już w piątek wieczorem.  W przypadku nie posprzątania apartamentu, agencja obciąży uczestników kwotą za sprzątanie  (ok. 50-100€/1 apartament).

SZCZEGÓŁY:

Wyżywienie: we własnym zakresie, w oparciu o aneks kuchenny wyposażony w niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego (kuchenka, lodówka, komplet garnków, sztućców, talerzy itp.)

Ubezpieczenie: każdy uczestnik objęty jest ubezpieczeniem TU Signal Iduna na czas przejazdu i pobytu poza granicami Polski zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Signal Iduna w wysokości: KL do 15.000 EUR, NNW do 7.000 zł, bagaż podręczny do 800 zł

(rzeczy osobistego użytku, bez rzeczy wartościowych, sprzętu, kart kredytowych, pieniędzy itp).

Zalecamy oddanie rzeczy wartościowych do depozytu agencji lub depozytu bankowego. 

Należy zabrać ze sobą: bieliznę pościelową (poszwy na koc i poduszkę + prześcieradło) lub śpiwory (należy bezwzględnie nałożyć na materac prześcieradło, a na koc i poduszkę poszewkę w przeciwnym wypadku agencja ma prawo zażądać opłaty za zniszczenie wyposażenia), ściereczki do naczyń, papier toaletowy, środki czystości, np. płyn i gąbka do mycia naczyń, płyny do czyszczenia, ściereczki itp., przyprawy, cukier, sól, herbatę itp., suchy prowiant na drogę.

Uwaga: baseny kąpielowe nie stanowią przedmiotu oferty. Jeżeli jednak będą znajdowały się  na terenie kompleksu – prosimy zwrócić uwagę, że są one czynne z reguły od początku czerwca do połowy września; wstęp na plażę jest bezpłatny (serwis plażowy – możliwy do wynajęcia na życzenie, odpłatnie). 

TRANSPORT DROGOWY – PRZEWÓZ OSÓB:
501 098 212 / kontakt@piotrzuk.pl
 
BIURO TURYSTYCZNE:
512 643 880 / bt@piotrzuk.pl 

Biuro Turystyczne „Piotr Żuk”

Spółdzielcza 14/110 (I piętro), 58-100 Świdnica

woj. dolnośląskie

Uwagi końcowe

Ilość osób w apartamencie

Koszt wycieczki*

6 osób

600,-

5 osób

620,-

4 osoby

670,-

3 osoby

790,-

*Ceny podane są w PLN. Należy doliczyć 1 EUR opłaty klimatycznej za każdy dzień pobytu (płatne na miejscu)

*Cena zawiera obowiązkową od 2017 roku składkę na Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,- zł od uczestnika.

Opcja z Dolomitami + 300 zł.

Świadczenia zawarte w cenie:

· przejazd autokarem na trasie Świdnica – Bibione i z powrotem

· cztery wycieczki trekkingowe w Południowych Dolomitach z dojazdem na trasy i powrót

· 7 noclegów – pobyt w apartamentach wg opisu

·  opłaty: za prąd, gaz, wodę w apartamencie

·  ubezpieczenie KL, NNW podczas przejazdu i pobytu

 

 

Cena wycieczki nie zawiera:

· wyżywienia

· kaucji 100 €/każdy apartament zwracanej w dniu wyjazdu, pod warunkiem pozostawienia apartamentu w należytym porządku i nie stwierdzeniu braków lub uszkodzeń

· 1 € za osobę na dzień opłaty klimatycznej

Majówka w Chorwacji

Posted Posted in Trekking, Wycieczki indywidualne

majówka

wiosna 2017

Chorwacja / Trogir

Termin: 28 kwietnia-7 maja

Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić majówkę, to proponujemy wyjazd z nami do Chorwacji! Krystalicznie czysta woda, wąskie uliczki starówek i malownicze położenie, to wszystko możesz zobaczyć na własne oczy! Wypoczynek i zwiedzanie tej pięknej krainy możesz połączyć z kilkoma trekkingami proponowanymi w programie wycieczki.

Program wycieczki

- - - - - - -

1 DZIEŃ – Piątek 28.04.2017

Wyjazd ze Świdnicy późnym wieczorem, przejazd do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię.

 

- - - - - -

2 DZIEŃ – Sobota 29.04.2017 Przyjazd do Chorwacji. Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, spacer po parku.

Plitwickie Jeziora składają się z szesnastu sporych rozmiarów i kilku mniejszych jezior. Woda tworząc piękne wodospady spływa swobodnie z najwyżej położonego jeziora zwanego Proscanskim do kanionu rzeki Korany. Różnica wysokości pomiędzy najwyższym punktem a najniższym to prawie 160 metrów.

My proponujemy Państwu spacer po parku trasą zieloną C (zawiera spacer przez najciekawsze atrakcje parku, rejs łodzią po jeziorze Kozjak oraz powrót panoramicznym autobusem). Cała trasa wynosi ok. 8000 m (łącznie z płynięciem i przejazdem). Cena biletu wstępu: 110 HRK

- - - - - -

3 DZIEŃ – Niedziela 30.04.2017

Wycieczka do Splitu i Trogiru. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana w Splicie z przewodnikiem.

Split to drugie co do wielkości miasto Chorwacji i jednocześnie stolica Dalmacji. Ruiny pałacu Dioklecjana (wpisane na listę UNESCO) z biegiem czasu wtopiły się w zabudowę miasta, stając się integralną jego częścią. Dawne korytarze i komnaty to obecnie uliczki i pałacyki centrum Splitu.

 

Trogir to miasto-muzeum, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez wielu turystów starówka Trogiru uznawana jest za piękniejszą niż starówka Splitu z ruinami Pałacu Dioklecjana. 

- - - - - -

4 DZIEŃ – Poniedziałek 1.05.2017

Wycieczka do Szybenika i Parku Narodowego Krka.

Szybenik łączy w sobie urok małego miasteczka i klimat zabytków. Jedna z atrakcji Szybenika (Katedra św. Jakuba) także znajduje się na liście UNESCO.

Park Narodowy Rzeki Krka znany jest głównie z zapierających dech w piersiach wodospadów znajdujących się na trasie rzeki Krka. My proponujemy Państwu odkrycie uroków parku początkowo przez rejs statkiem, który zawiezie nas do parku. Podczas rejsu będziemy podziwiać malownicze brzegi rzeki Krka.


Cena biletu wstępu do parku (rejs statkiem wliczony w cenę biletu): 110 HRK.

- - - - - -

5 DZIEŃ – Wtorek 2.05.2017

Dzień wolny lub wycieczka jedna z dwóch wycieczek fakultatywnych:

 1 Rafting rzeką Cetiną. Spływ ma miejsce na 9 km odcinku i trwa 3-4 godziny. Cały spływ jest bezpieczny, należy tylko słuchać komend pilota i je wykonywać. Są odcinki gdzie woda płynie szybko, buszując po kamieniach, niewielkich spadkach, a następnie przechodzi w delikatny nurt. Generalnie wszystko jest bardzo bezpiecznie i oprócz osób dorosłych mogą na raftingu być również dzieci od 10-14 lat, którzy są z opiekunami i na pewno dla nich to będzie wielką atrakcją. Po spływie czas wolny na zwiedzanie Omiszu.

Koszt wycieczki 25,- zł + cena raftingu 27€

 2. Kilkugodzinny trekking w nadmorskim paśmie Omiska Dinara w okolicach Omiszu. Czas wolny na zwiedzanie Omiszu.

Koszt 25 zł od osoby

- - - - - -

6 DZIEŃ – Środa 3.05.2017

Dzień wolny lub do wyboru wycieczka fakultatywna:

1 Fish Picnic – wycieczka statkiem na wyspę Szolta

Jest to niezapomniana podróż do dziewiczych ośrodków przyrodniczych na wyspie Szolta. Krystalicznie czysta woda, dotyk słońca na skórze, zapach drzew piniowych, to wszystko czeka na Was podczas całodniowego rejsu. Szolta leży około 15 km w głąb morza od Trogiru. Fish picnik jest to całodzienny rejs statkiem, z przystankami na kąpiel, opalanie się i obiad.

Koszt wycieczki: 25€


2 Kilkugodzinna wycieczka trekkingowa w nadmorskie pasmo górskie Kozjak z zakończeniem trasy w Twierdzy Klis.

Koszt 20,- zł od osoby + dla chętnych zwiedzanie Twierdzy Klis (40 HRK).

- - - - - -

7 DZIEŃ – Czwartek 4.05.2017

Dzień wolny lub jedna z proponowanych wycieczek fakultatywnych – zwiedzanie Zadaru lub trekking w Parku Narodowym Paklenica.

1 Całodzienny pobyt w mieście Zadar z samodzielnym zwiedzaniem miasta

Zadarska starówka to niewiarygodne miejsce, w którym obok starożytnych budowli spotkamy budynki z lat 90. XX wieku. Do oryginalnych atrakcji Zadaru zaliczyć można niewątpliwie morskie organy, które grają pieśni dzięki falom rozbijającym się o brzeg oraz instalację „Pozdrowienie Słońca”, która składa się z modułów solarnych, by po zachodzie słońca świecić tworząc różne wzory na jej powierzchni.

Koszt wycieczki 40,- zł

2 Trekking w Górach Velebitu, w Parku Narodowym Paklenica. Wycieczka przeznaczona dla wszystkich. Dla mniej wprawnych spacer przez Wąwóz Wielkiej Paklenicy, dla bardziej ambitnych, kilkugodzinna wycieczka trekkingowa poprzez dwa najciekawsze wąwozy Paklenicy.

Park Narodowy Paklenica jest to park górski idealny dla miłośników wspinaczek górskich. W całym parku znajduje się 37 jaskiń! Podczas wędrówki można spotkać tablice informujące o miejscu kręcenia Winnetou.

Koszt wycieczki 40,- zł + wstęp do PN Paklenica 50 HRK 

- - - - - -

8 DZIEŃ – Piątek 5.05.2017

Dzień wolny lub jedna z proponowanych wycieczek fakultatywnych.

1 Całodniowy pobyt w Makarskiej, centrum Riwiery Makarskiej

Riwiera Makarska uznawana jest za jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Chorwackiego. Makarska jest miasteczkiem, w którym coś się dzieje, gdzie przyjeżdża dużo ludzi młodych. Ciekawą atrakcją Makarskiej jest Muzeum Muszli.

Koszt 40,- zł

2 Kilkugodzinna wycieczka trekkingowa w Górach Biokovo koło Makarskiej

Góry Biokovo to pozornie łatwe góry. Park Przyrody Biokovo jest pokryty bukowymi lasami i zagajnikami, pełen jest głębokich jam, jaskiń i przepaści. Niektóre z nich są tak głębokie, że nawet w czasie letnich upałów w ich wnętrzu znajduje się śnieg i lód, które w przeszłości wykorzystywane były jako naturalne przechowalnie spożywcze. Najwyższym szczytem masywu Biokovo jest góra św. Jerzego (Sveti Jure – 1762 m n.p.m.), drugi co do wysokości szczyt Chorwacji.

Koszt 40,- zł + bilet do parku krajobrazowego Biokovo 50 HRK

- - - - - -

9 DZIEŃ – Sobota 6.05.2017

Wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną.Przejazd trasą widokową (Magistralą Adriatycką) do Primosztenu. Spacer po miasteczku.

Wyjazd w drogę powrotną do Świdnicy przez Słowenię, Austrię i Czechy.

- - - - - -

10 DZIEŃ – Niedziela 7.05.2017

Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Informacje dodatkowe

• Kolejność zwiedzania i program wycieczki może się zmienić.

• Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych

• Przejścia tras pieszych odbywają się na własną odpowiedzialność i ryzyko. Jest możliwość przejść według własnych pomysłów po uzgodnieniu z organizatorem.

ZAKWATEROWANIE

Noclegi zapewniamy w mieszkaniach wakacyjnych (apartamentach) z aneksem kuchennym i łazienką. Apartamenty znajdują się w okolicach Trogiru (Dalmacja Środkowa). Apartamenty w dwóch wersjach: A i B.

Wersja A: 43m2, składa się z dwóch sypialni dwuosobowych, pokoju dziennego z dwuosobową kanapą (dla max. 6 osób). Pokój wyposażony jest w klimatyzację, telewizję, telefon, aneks kuchenny z częścią jadalnianą, pościel i ręczniki, balkon. Apartamenty typu A znajdują się na I piętrze.

 

Wersja B: ma 33m2, składa się z jednej dwuosobowej sypialni oraz pokoju dziennego z kanapą dla dwóch osób. Pokój wyposażony jest w klimatyzację, telewizję, telefon, aneks kuchenny z częścią jadalnianą, pościel i ręczniki, taras. Apartamenty typy B znajdują się na parterze. 

SZCZEGÓŁY:

Wyżywienie

Cena wycieczki nie zawiera wyżywienia. Wyżywienie jest we własnym zakresie w oparciu o aneksy kuchenne znajdujące się w apartamentach. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w formie HB (śniadanie i obiadokolacje) w cenie około 25€ od osoby za dzień. Na terenie obiektu i w pobliżu znajdują się restauracje oraz sklepy (ceny nieco wyższe od cen polskich).

Dodatkowe atrakcje na terenie obiektu

Obiekt posiada wiele dodatkowych atrakcji: boiska do piłki plażowej, koszykówki, do gry w bule, minigolf, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, stoły do ping – ponga, basen a także sporty wodne.

Plaża

Plaża prywatna żwirowo – kamienista ok. 500 m długości. Możliwość wynajęcia leżaków i parasoli. Przy plaży zlokalizowane są prysznice i przebieralnie oraz plac zabaw dla dzieci. Bar i restauracja a’la carte przy plaży. Możliwość płynięcia łodzią do Trogiru (przystań) i na fish picnic. 

Ceny

Apartament typu AApartament typu B
6 osób w apartamencie: 800 zł
5 osób w apartamencie: 870 zł
4 osoby w apartamencie: 970 zł
3 osoby w apartamencie: 1150 zł
4 osoby w apartamencie: 850 zł
3 osoby w apartamencie: 980 zł
2 osoby w apartamencie: 1250 zł
TRANSPORT DROGOWY – PRZEWÓZ OSÓB:
501 098 212 / kontakt@piotrzuk.pl
 
BIURO TURYSTYCZNE:
512 643 880 / bt@piotrzuk.pl 

Biuro Turystyczne „Piotr Żuk”

Spółdzielcza 14/110 (I piętro), 58-100 Świdnica

woj. dolnośląskie

Uwagi końcowe

Świadczenia zawarte w cenie:

– Przejazd autokarem

– Ubezpieczenie NNW i KL

– 7 noclegów

– 5 wycieczek (bez biletów wstępu):

Park Narodowy Plitwickie Jeziora
Trogir
Split
Szybenik i Park Narodowy Rzeki Krka
Primoszten


Cena nie zawiera:

– Wyżywienia

– Opłaty klimatycznej (płatnej na miejscu ok. 1€ za os. za dzień

– Biletów wstępu (Park Narodowy Plitwickie Jeziora, Park Narodowy Rzeki Krka, twierdza Klis) ok. 300 HRK

– Wycieczek fakultatywnych

– Wydatków własnych uczestników