IndywidualneWycieczki indywidualne

Istryjska przygoda podczas majówki

weekend majowy w Chorwacji

wiosna 2019

Istria / Chorwacja

Wypoczynek, zwiedzanie i trekking

Termin: 26.04-5.05.2019

Istria nazywana jest chorwacką Toskanią. Znajdziemy tu światowej klasy zabytki, wspaniałą kuchnię, niepowtarzalny klimat i atmosferę oraz cudny błękit morza. A co sprawia, że Istria jest taka wyjątkowa? To tu znajdziemy najdroższe jadalne grzyby świata – trufle – oraz wyborne wino. Oprócz przysmaków znajdziemy tu wspaniałe, kamienne miasteczka i cudowny lazur morza.

Program wycieczki

- - - - - - -

1 DZIEŃ – Piątek 26.04.2019

Wyjazd z Wrocławia o godz. 18:30 i Świdnica o godz. 20:00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

- - - - - -

2 DZIEŃ – Sobota 27.04.2019

Przyjazd do Szkocjańskich jaskiń – zwiedzanie.

Przejazd do Chorwacji do Porecza. Zakwaterowanie.

- - - - - -

3 DZIEŃ – Niedziela 28.04.2019 – 8 DZIEŃ – Piątek 3.05.2019

Dzień wolny lub jedna z wycieczek fakultatywnych.

- - - - - -

9 DZIEŃ – Sobota 4.05.2019

Wykwaterowanie.

Wyjazd w drogę powrotną.

Przejazd do Lublany – zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy do Polski.

- - - - - -

10 DZIEŃ – Niedziela 5.05.2019

Przyjazd do Świdnicy i Wrocławia w godzinach porannych.

Informacje dodatkowe

Cena wycieczki:

Liczba osób w apartamencie

Cena za osobę

4 osoby

850,-zł

3 osoby

880,-zł

2 osoby

1000,-zł

*Cennik zawiera poglądowe ceny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, par. 1 Kodeksu Cywilnego.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie

Nocleg zapewniamy w kompleksie apartamentów z aneksem kuchennym i łazienką. Apartamenty znajdują się w dzielnicy Zelena (Porecz), ok. 5 km od centrum miejscowości Porecz na Istrii – północ Chorwacji. Każdy z apartamentów (ok. 38m2) składa się z 2 sypialni dwuosobowych (jedna sypialnia jest pokojem przechodnim), łazienki z prysznicem, jadalni z aneksem kuchennym i tarasu. Kuchnia wyposażona jest w najważniejsze przybory do sporządzenia posiłków (kuchenka, lodówka, sztućce, talerze, garnki, szklanki). W pokojach są również ręczniki i pościel. Ręczniki nie mogą być wynoszone poza apartament. Internet Wi-Fi jest dostępny w okolicy recepcji.

Możliwa dostawka dla dziecka (80x160cm) do sypialni za dodatkową opłatą.

Wyżywienie

Cena wycieczki nie zawiera wyżywienia. Wyżywienie jest we własnym zakresie w oparciu o wyposażone aneksy kuchenne znajdujące się w apartamentach.

Dodatkowe informacje o obiekcie

Obiekt znajduje się w dzielnicy Zelena ok. 5 km od centrum miejscowości Porecz, około 100-400m od plaży. Niedaleko sklep, pizzeria, kawiarnie, restauracje. W pobliżu: zewnętrzny Aquapark (czynny od maja – ok. 2 km od obiektu), boiska i korty tenisowe (ok. 50 m od obiektów), Dinopark Funtana (ok. 4 km od obiektu). Plaża publiczna, żwirowo-kamienista.

Na miejscu możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych (przy minimum 30 chętnych) – ceny podane są za osobę:

 • Fish picnic 25€

To całodzienna wycieczka obejmująca rejs statkiem, poczęstunek (ryba z surówkami, napoje) i zwiedzanie lub plażowanie.

 • „Polowanie na najdroższe grzyby świata” 28€

Kilkugodzinna wyprawa. Na początku poznamy historię rodziny zajmującej się poszukiwaniem trufli już od kilkunastu lat oraz historię występowania trufli na tym terenie. Następnie skosztujemy kilku potraw z truflami, by na końcu wyruszyć na poszukiwanie trufli ze specjalnie przeszkolonymi do tego celu psami. Oczywiście wszystko pod okiem przewodnika, który będzie opowiadał różne historie i ciekawostki.

 • Koper i Piran od 30 zł

W Piranie poczujemy klimat podobny do Dubrownika. Znajdziemy tu włoskie wpływy – wąskie uliczki i mnóstwo zakamarków. Uznawane jest za najpiękniejsze miasto na wybrzeżu Słowenii i podobno w przeszłości było wenecką twierdzą.

Koper jest największym miastem na wybrzeżu Słowenii i jedynym portem handlowym Słowenii. Tu również odczujemy wpływy włoskie, jednak nie znajdziemy tak wąskich uliczek.

 • Rovinj i Pula od 30 zł

Rovinj uważane jest za chorwackie Saint Tropez. W Rovinj przeplatają się klimaty włoskiego i chorwackiego miasteczka. Znajdziemy tu wzorowane na Wenecji pałace, średniowieczne domy oraz wąskie uliczki i zakamarki. Jednak jak na Chorwację przystało, znajdziemy tu kamieniste i skaliste plaże oraz krystaliczną wodę.

Pula to jedno z najciekawszych miast Istrii. Jest to najstarsze miasto wschodniego Adriatyku, nazywana chorwackim Rzymem, ponieważ zlokalizowana jest na siedmiu wzgórzach oraz ma swój własny, rzymski amfiteatr. O powstaniu Puli mówi mitologia grecka!

 • Trasa spacerowo-trekkingowa w okolicy Motovun z odwiedzeniem miasteczka od 20 zł

Motovun zlokalizowane jest w sercu Istrii, otoczone łagodnymi górami i wzniesieniami. Klimatyczne, średniowieczne miasteczko nazywane jest perełką środkowej Istrii. Motovun to miasto trufli. W okolicznych lasach znajdują się najdroższe grzyby – biała trufla! 

 • Trasa spacerowo-trekkingowa w Parku Krajobrazowym Kamenjak od 30 zł

Przylądek Kamenjak, na którym znajduje się Park Krajobrazowy, jest przyrodniczym fenomenem. Piękne plaże i niesamowite widoki to dopiero początek atrakcji Kamenjaka. Spacer po wnętrzu półwyspu to prawdziwa uczta dla Twoich zmysłów – rośnie tu aż 600 różnych gatunków roślinności.

 • Trekking w Parku Przyrody Uczka od 30 zł

Jest to malowniczy Park przyrody oraz Pasmo górskie z najwyższym szczytem Vojak 1401 m.n.p.m. oraz Veli Planik 1272 m.n.p.m. z których roztacza się malownicza panorama sięgająca 100 km na Istrię, Gorski Kotar, Alpy, Włochy oraz wyspy Kvarneru: KRK, Cres, Lośnij. Przyroda w parku jest nietknięta, występują w nim chronione i rzadkie gatunki zwierząt i roślin.

 • Trekking w Parku Narodowym Risnjak 50 zł + 45 HRK (wstęp do parku)

Park Narodowy oraz góra w regionie Gorski Kotar. Masyw górski Risnjak należy do jednych z ładniejszych chorwackich gór. Składa się na niego szereg szczytów i gór.Nazwa tego lesistego masywu górskiego pochodzi od rysia, który jest jego najpopularniejszym mieszkańcem. Miłośnicy przyrody odwiedzają Risnjak ze względu na piękno gór, lasów, rzek i skał.

 • Trekking na słoweński Sneznik Notrański 50 zł

Mimo, że wysokość głównego z wierzchołków (Veliki Snežnik) nie powala na kolana – 1796 m n.p.m., góra jest miejscem niezwykłym pod względem dalekich obserwacji. Na wiele kilometrów we wszystkich kierunkach nie ma wyższego szczytu, przez co przy dobrej pogodzie widoki są niewiarygodne.Już w XVII wieku, przyrodnik i geograf Janez Vajkard Valvasor pisał o tym miejscu w następujący sposób:„Ta góra, którą popularnie zwą Snežnikiem, swoim ostrym szczytem przebija doprawdy obłoki. Dźwiga się tak wysoko, że z jej wierzchołka twoje oko spacerować może po całej krainie daleko (…) wzrok Twój poleci przez morze w Italię, w Dalmację, Chorwację, Turcję i wszędzie dookoła…”.

TRANSPORT DROGOWY – PRZEWÓZ OSÓB:
501 098 212 / kontakt@piotrzuk.pl
 
BIURO TURYSTYCZNE:
512 643 880 / bt@piotrzuk.pl 

Biuro Turystyczne „Piotr Żuk”

Spółdzielcza 14/110 (I piętro), 58-100 Świdnica

woj. dolnośląskie

Uwagi końcowe

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przejazd autokarem w dwie strony
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Osobę z biura do koordynacji programu
 • 7 noclegów w apartamentach
 • 2 wycieczki (bez biletów wstępu): Szkocjańskie jaskinie, Lublana
 • Opłatę klimatyczną
 • Opłata na obowiązkowy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

 • Wydatków własnych uczestników,
 • Wyżywienia
 • Wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu
 • Innych biletów wstępu.
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej: koszt ok. 3% ceny wycieczki
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych: ok. 7% ceny wycieczki