Trekking

Majówka w Chorwacji

majówka

wiosna 2017

Chorwacja / Trogir

Termin: 28 kwietnia-7 maja

Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić majówkę, to proponujemy wyjazd z nami do Chorwacji! Krystalicznie czysta woda, wąskie uliczki starówek i malownicze położenie, to wszystko możesz zobaczyć na własne oczy! Wypoczynek i zwiedzanie tej pięknej krainy możesz połączyć z kilkoma trekkingami proponowanymi w programie wycieczki.

Program wycieczki

- - - - - - -

1 DZIEŃ – Piątek 28.04.2017

Wyjazd ze Świdnicy późnym wieczorem, przejazd do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię.

 

- - - - - -

2 DZIEŃ – Sobota 29.04.2017 Przyjazd do Chorwacji. Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, spacer po parku.

Plitwickie Jeziora składają się z szesnastu sporych rozmiarów i kilku mniejszych jezior. Woda tworząc piękne wodospady spływa swobodnie z najwyżej położonego jeziora zwanego Proscanskim do kanionu rzeki Korany. Różnica wysokości pomiędzy najwyższym punktem a najniższym to prawie 160 metrów.

My proponujemy Państwu spacer po parku trasą zieloną C (zawiera spacer przez najciekawsze atrakcje parku, rejs łodzią po jeziorze Kozjak oraz powrót panoramicznym autobusem). Cała trasa wynosi ok. 8000 m (łącznie z płynięciem i przejazdem). Cena biletu wstępu: 110 HRK

- - - - - -

3 DZIEŃ – Niedziela 30.04.2017

Wycieczka do Splitu i Trogiru. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana w Splicie z przewodnikiem.

Split to drugie co do wielkości miasto Chorwacji i jednocześnie stolica Dalmacji. Ruiny pałacu Dioklecjana (wpisane na listę UNESCO) z biegiem czasu wtopiły się w zabudowę miasta, stając się integralną jego częścią. Dawne korytarze i komnaty to obecnie uliczki i pałacyki centrum Splitu.

 

Trogir to miasto-muzeum, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez wielu turystów starówka Trogiru uznawana jest za piękniejszą niż starówka Splitu z ruinami Pałacu Dioklecjana. 

- - - - - -

4 DZIEŃ – Poniedziałek 1.05.2017

Wycieczka do Szybenika i Parku Narodowego Krka.

Szybenik łączy w sobie urok małego miasteczka i klimat zabytków. Jedna z atrakcji Szybenika (Katedra św. Jakuba) także znajduje się na liście UNESCO.

Park Narodowy Rzeki Krka znany jest głównie z zapierających dech w piersiach wodospadów znajdujących się na trasie rzeki Krka. My proponujemy Państwu odkrycie uroków parku początkowo przez rejs statkiem, który zawiezie nas do parku. Podczas rejsu będziemy podziwiać malownicze brzegi rzeki Krka.


Cena biletu wstępu do parku (rejs statkiem wliczony w cenę biletu): 110 HRK.

- - - - - -

5 DZIEŃ – Wtorek 2.05.2017

Dzień wolny lub wycieczka jedna z dwóch wycieczek fakultatywnych:

 1 Rafting rzeką Cetiną. Spływ ma miejsce na 9 km odcinku i trwa 3-4 godziny. Cały spływ jest bezpieczny, należy tylko słuchać komend pilota i je wykonywać. Są odcinki gdzie woda płynie szybko, buszując po kamieniach, niewielkich spadkach, a następnie przechodzi w delikatny nurt. Generalnie wszystko jest bardzo bezpiecznie i oprócz osób dorosłych mogą na raftingu być również dzieci od 10-14 lat, którzy są z opiekunami i na pewno dla nich to będzie wielką atrakcją. Po spływie czas wolny na zwiedzanie Omiszu.

Koszt wycieczki 25,- zł + cena raftingu 27€

 2. Kilkugodzinny trekking w nadmorskim paśmie Omiska Dinara w okolicach Omiszu. Czas wolny na zwiedzanie Omiszu.

Koszt 25 zł od osoby

- - - - - -

6 DZIEŃ – Środa 3.05.2017

Dzień wolny lub do wyboru wycieczka fakultatywna:

1 Fish Picnic – wycieczka statkiem na wyspę Szolta

Jest to niezapomniana podróż do dziewiczych ośrodków przyrodniczych na wyspie Szolta. Krystalicznie czysta woda, dotyk słońca na skórze, zapach drzew piniowych, to wszystko czeka na Was podczas całodniowego rejsu. Szolta leży około 15 km w głąb morza od Trogiru. Fish picnik jest to całodzienny rejs statkiem, z przystankami na kąpiel, opalanie się i obiad.

Koszt wycieczki: 25€


2 Kilkugodzinna wycieczka trekkingowa w nadmorskie pasmo górskie Kozjak z zakończeniem trasy w Twierdzy Klis.

Koszt 20,- zł od osoby + dla chętnych zwiedzanie Twierdzy Klis (40 HRK).

- - - - - -

7 DZIEŃ – Czwartek 4.05.2017

Dzień wolny lub jedna z proponowanych wycieczek fakultatywnych – zwiedzanie Zadaru lub trekking w Parku Narodowym Paklenica.

1 Całodzienny pobyt w mieście Zadar z samodzielnym zwiedzaniem miasta

Zadarska starówka to niewiarygodne miejsce, w którym obok starożytnych budowli spotkamy budynki z lat 90. XX wieku. Do oryginalnych atrakcji Zadaru zaliczyć można niewątpliwie morskie organy, które grają pieśni dzięki falom rozbijającym się o brzeg oraz instalację „Pozdrowienie Słońca”, która składa się z modułów solarnych, by po zachodzie słońca świecić tworząc różne wzory na jej powierzchni.

Koszt wycieczki 40,- zł

2 Trekking w Górach Velebitu, w Parku Narodowym Paklenica. Wycieczka przeznaczona dla wszystkich. Dla mniej wprawnych spacer przez Wąwóz Wielkiej Paklenicy, dla bardziej ambitnych, kilkugodzinna wycieczka trekkingowa poprzez dwa najciekawsze wąwozy Paklenicy.

Park Narodowy Paklenica jest to park górski idealny dla miłośników wspinaczek górskich. W całym parku znajduje się 37 jaskiń! Podczas wędrówki można spotkać tablice informujące o miejscu kręcenia Winnetou.

Koszt wycieczki 40,- zł + wstęp do PN Paklenica 50 HRK 

- - - - - -

8 DZIEŃ – Piątek 5.05.2017

Dzień wolny lub jedna z proponowanych wycieczek fakultatywnych.

1 Całodniowy pobyt w Makarskiej, centrum Riwiery Makarskiej

Riwiera Makarska uznawana jest za jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Chorwackiego. Makarska jest miasteczkiem, w którym coś się dzieje, gdzie przyjeżdża dużo ludzi młodych. Ciekawą atrakcją Makarskiej jest Muzeum Muszli.

Koszt 40,- zł

2 Kilkugodzinna wycieczka trekkingowa w Górach Biokovo koło Makarskiej

Góry Biokovo to pozornie łatwe góry. Park Przyrody Biokovo jest pokryty bukowymi lasami i zagajnikami, pełen jest głębokich jam, jaskiń i przepaści. Niektóre z nich są tak głębokie, że nawet w czasie letnich upałów w ich wnętrzu znajduje się śnieg i lód, które w przeszłości wykorzystywane były jako naturalne przechowalnie spożywcze. Najwyższym szczytem masywu Biokovo jest góra św. Jerzego (Sveti Jure – 1762 m n.p.m.), drugi co do wysokości szczyt Chorwacji.

Koszt 40,- zł + bilet do parku krajobrazowego Biokovo 50 HRK

- - - - - -

9 DZIEŃ – Sobota 6.05.2017

Wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną.Przejazd trasą widokową (Magistralą Adriatycką) do Primosztenu. Spacer po miasteczku.

Wyjazd w drogę powrotną do Świdnicy przez Słowenię, Austrię i Czechy.

- - - - - -

10 DZIEŃ – Niedziela 7.05.2017

Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Informacje dodatkowe

• Kolejność zwiedzania i program wycieczki może się zmienić.

• Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych

• Przejścia tras pieszych odbywają się na własną odpowiedzialność i ryzyko. Jest możliwość przejść według własnych pomysłów po uzgodnieniu z organizatorem.

ZAKWATEROWANIE

Noclegi zapewniamy w mieszkaniach wakacyjnych (apartamentach) z aneksem kuchennym i łazienką. Apartamenty znajdują się w okolicach Trogiru (Dalmacja Środkowa). Apartamenty w dwóch wersjach: A i B.

Wersja A: 43m2, składa się z dwóch sypialni dwuosobowych, pokoju dziennego z dwuosobową kanapą (dla max. 6 osób). Pokój wyposażony jest w klimatyzację, telewizję, telefon, aneks kuchenny z częścią jadalnianą, pościel i ręczniki, balkon. Apartamenty typu A znajdują się na I piętrze.

 

Wersja B: ma 33m2, składa się z jednej dwuosobowej sypialni oraz pokoju dziennego z kanapą dla dwóch osób. Pokój wyposażony jest w klimatyzację, telewizję, telefon, aneks kuchenny z częścią jadalnianą, pościel i ręczniki, taras. Apartamenty typy B znajdują się na parterze. 

SZCZEGÓŁY:

Wyżywienie

Cena wycieczki nie zawiera wyżywienia. Wyżywienie jest we własnym zakresie w oparciu o aneksy kuchenne znajdujące się w apartamentach. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w formie HB (śniadanie i obiadokolacje) w cenie około 25€ od osoby za dzień. Na terenie obiektu i w pobliżu znajdują się restauracje oraz sklepy (ceny nieco wyższe od cen polskich).

Dodatkowe atrakcje na terenie obiektu

Obiekt posiada wiele dodatkowych atrakcji: boiska do piłki plażowej, koszykówki, do gry w bule, minigolf, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, stoły do ping – ponga, basen a także sporty wodne.

Plaża

Plaża prywatna żwirowo – kamienista ok. 500 m długości. Możliwość wynajęcia leżaków i parasoli. Przy plaży zlokalizowane są prysznice i przebieralnie oraz plac zabaw dla dzieci. Bar i restauracja a’la carte przy plaży. Możliwość płynięcia łodzią do Trogiru (przystań) i na fish picnic. 

Ceny

Apartament typu AApartament typu B
6 osób w apartamencie: 800 zł
5 osób w apartamencie: 870 zł
4 osoby w apartamencie: 970 zł
3 osoby w apartamencie: 1150 zł
4 osoby w apartamencie: 850 zł
3 osoby w apartamencie: 980 zł
2 osoby w apartamencie: 1250 zł
TRANSPORT DROGOWY – PRZEWÓZ OSÓB:
501 098 212 / kontakt@piotrzuk.pl
 
BIURO TURYSTYCZNE:
512 643 880 / bt@piotrzuk.pl 

Biuro Turystyczne „Piotr Żuk”

Spółdzielcza 14/110 (I piętro), 58-100 Świdnica

woj. dolnośląskie

Uwagi końcowe

Świadczenia zawarte w cenie:

– Przejazd autokarem

– Ubezpieczenie NNW i KL

– 7 noclegów

– 5 wycieczek (bez biletów wstępu):

Park Narodowy Plitwickie Jeziora
Trogir
Split
Szybenik i Park Narodowy Rzeki Krka
Primoszten


Cena nie zawiera:

– Wyżywienia

– Opłaty klimatycznej (płatnej na miejscu ok. 1€ za os. za dzień

– Biletów wstępu (Park Narodowy Plitwickie Jeziora, Park Narodowy Rzeki Krka, twierdza Klis) ok. 300 HRK

– Wycieczek fakultatywnych

– Wydatków własnych uczestników